Individuální kurzy

Speciální kurzy

Intenzivní jazykové kurzy

 

V rámci vzdělávání se orientujeme na individuální výuku nebo výuku v malé skupině (doporučujeme max. 5-6 studentů), orientovanou podle požadavků hned od začátečníků na obchodní nebo běžnou komunikativní angličtinu.

Většina našich klientů využila náš jedinečný rozřazovací test. Test se skládá z písemné a ústní části. Výsledkem testu je individuální hodnocení pro každého klienta, které precizně formuluje jeho schopnosti i nedostatky a umožňuje přesné rozřazení do skupin. To je nezbytné pro co nejefektivnější výuku.

Příprava učitelů
Všichni naši učitelé jsou absolventi vysoké školy. Mají osobní zkušenosti z pobytů v anglofonních oblastech a pravidelně navštěvují konference o výuce angličtiny.

Před začátkem firemní výuky navrhujeme zorganizovat setkání všech učitelů podílejících se na výuce a blíže jim představit společnost a její práci. Pro kvalitu výuky je nezbytné, aby učitelé znali alespoň částečně terminologii, která se týká daného oboru.

BLC email letter
Jako podporu pravidelné výuky posíláme všem našim studentům 1 x týdně tzv. BLC email letter, který obsahuje aktuální články z britských médií nebo z internetu spolu s anglicko-českým slovníčkem.

Naše kurzy jsou:

 • aktivní – student mluví více než učitel
 • zajímavé – používáme nejmodernější učebnice
 • praktické – cílem každé hodiny je naučit se komunikovat v určité životní situaci

Extra tip:
Každý student, který si zakoupí 40 vyučovacích hodin v BLC, získává tzv. coffee talk bonus, teda možnost setkání s rodilým mluvčím v neformálním prostředí kavárny a přecvičením cizího jazyka mimo firemní nebo učební prostor.

 

Individuální kurzy

Tyto kurzy umožňují dosáhnout velkého pokroku v krátkém časovém úseku. Individuální výuka tvoří až 70 % práce Business Language Centre, a tak můžeme právem říci, že v této oblasti patříme k předním specialistům v rámci České republiky. Při učebním procesu využíváme postupy Petera Wilberga, které lze shrnout do jediné věty: obsah jednotlivých lekcí je zcela podřízen potřebám studenta. Individuální učení je pro člověka přirozené – jazyk se naučíte používat tak, jak ho později budete i potřebovat – při kontaktu s jednotlivcem. Naši učitelé mají nejen jazykové, ale i psychologické vzdělání, co nám právě při individuální výuce ulehčuje najít ten „správný klíč“ metodického přístupu.

 

Speciální kurzy

Pro naše studenty rádi připravujeme kurzy na míru. Naši lektoři jsou jazykoví profesionálové s různými odbornostmi a zájmy, a tak si u nás můžete kromě klasických jazykových kurzů vybrat i specifické výukové cykly. K těm nejoblíbenějším patří kurzy:– Cultural identity in multicultural world Jak se mění naše identita ve světě, kterého hranice je dnes tak snadné překračovat? Jak nás ovlivňují jiné kultury, které žijí v naší blízkosti? Co dobré přináší globalizace?– Cook and speak (kurz angličtiny spojený s vařením)Odpradávna je známo, že společné jídlo sbližuje. Motto tohoto kurzu je „Have fun and learn!“ Pod vedením zkušeného lektora si připravíte suroviny, uvaříte jídlo a potom si ho vychutnáte. Delicious!– Contemporary British literatureTento kurz je určen pro studenty s pokročilou až velmi pokročilou angličtinou. Poznejte nejvýraznější autory současné britské literatury prostřednictvím jejich próz – prožijte radost z textů s Ianem McEwanem, Julianem Barnesem, Hanifem Kureishim, Zadie Smith, Salmanem Rushdiem a dalšími.– I love pop culture „Kultura lidu“ – nejvýraznější aktuální mainstreamové názory, postoje, přesvědčení, ale i hudba, oblečení, filmy, seriály, počítačové hry nebo třeba billboardy odrážejí, co momentálně hýbe společností, jaké jsou dnešní populární trendy.

Imrove your email communication

Písemnou komunikaci často podceňujeme a říkáme si, že hlavní je domluvit se. Jestli ale stojíte o vyšší formu dorozumívání, jestli chcete psát bez chyb a s grácií, rádi vám pomůžeme.

– Talk to me on the phone

Potřebujete perfektně zvládnout angličtinu v telefonickém kontaktu? U nás si můžete objednat hodiny angličtiny i přes telefon nebo Skype. Funguje to!

– English in the car

Jestli trávíte mnoho času na cestách a „klasické“ lekce angličtiny si nemůžete pravidelně plánovat, využijte čas v autě prakticky a domluvte se se svým lektorem na konverzaci „on the road“.

– Veterinary English

Kurz zaměřený na problematiku a terminologii spojenou s veterinární medicínou malých a velkých zvířat.

 

Intenzivní jazykové kurzy

Kromě široké palety speciálních kurzů (emailová komunikace, angličtina po telefonu apod.) organizujeme také intenzivní jazykové kurzy zaměřené na hlavní oblasti komunikativní angličtiny. Během nich probíhá vše od registrace na recepci hotelu až po objednávání jídla a samozřejmě výuky jenom v angličtině. Tyto kurzy „šijeme na míru“ podle požadavků každé firmy. Základní princip je však kombinace výuky pod vedením českého lektora a rodilého mluvčího a systematické procvičování běžných konverzačních témat, obchodní angličtiny a praktických gramatických jevů.


IDEÁLNÍ KURZ ANGLIČTINY

 • mám konkrétní motivaci – cíl, který chci dosáhnout
 • já mluvím víc než učitel
 • jsem v kontaktu s reálným jazykem (písničky, filmy, zprávy, …)
 • učím se nové věci, které jsou praktické a baví mě
 • učím se prezentovat témata na veřejnosti
 • na hodině se věnujeme tomu, co potřebuji, ale zároveň i chci
 • učitel mě opravuje, když dělám chyby
 • učitel je na hodiny dobře připravený
 • učitel mi pomáhá rozvíjet slovní zásobu

A jaký je ideální kurz podle Vašich představ?

Řekněte nám to a my ho pro Vás rádi vytvoříme.

 

Dárkový poukaz

Darujte svým blízkým kurz angličtiny! Je na vás, jestli se rozhodnete pro jednu specifickou lekci s rodilým mluvčím („coffee talk“), nebo pro několikatýdenní intenzívní cyklus se zaměřením podle vlastního přání. Věnujte dar vzdělávání a objevte s námi umění komunikace.